Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Frenštát pod Radhoštěm je malé městečko, které profituje především ze své polohy uprostřed Moravskoslezských Beskyd. Město tvořené náměstím s novorenesanční radnicí a podloubím spolu s okolní přírodou nabízí spoustu možností pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo paragliding, v zimě pak sjezdové lyžování, skoky na lyžích nebo běžecké trasy. Ideální místo pro Vaši aktivní dovolenou v krásném městečku uprostřed hor.

Sport

Ve městě a okolí je mnoho sportovních a turistických příležitostí. Oblíbené lyžařské středisko SK Skialpin Pustevny se nachází v Trojanovicích pár kilometrů od Frenštátu. Do střediska pravidelně dojíždí skibus na trase Nový Jičín - Kopřivnice - Frenštát pod Radhoštěm - Trojanovice, Ráztoka. Pro pěší turisty je v okolí několik značených tras s rozdílnou náročností. Nejméně náročná je trasa vedoucí z Veřovic přes Velký Javorník do Frenštátu. Náročnější stezky pak vedou ve směrech Ostravice – Smrk – Lysá hora – Ostravice nebo Pindula – Radhošť – Pustevny – Kněhyně – Kunčice pod Ondřejníkem. Zajímavým výletem pro rodiny s dětmi může být cesta na Radhošť, posvátnou horu, o které jsem již psal - kde podle legend sídlil pohanský bůh slunce, války a vítězství Radegast.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu