Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Dvě města v jednom: Frýdek-Místek začala psát svou společnou historii až v 50. letech 20. století, zároveň si však zachovala jedinečný historický ráz. Obě městská centra jsou součástí městské památkové zóny. Díky bohatému beskydskému folklóru se během roku ve městě pořádá několik festivalů a přehlídek. Mezi nejznámější patří Mezinárodní folklórní festival a Beskydské Veseléto. Blízké okolí města nabízí řadu příležitostí pro pěší turistiku a cykloturistiku. Značené turistické trasy ve městě i v příměstských oblastech vedou atraktivními místy s přírodními zajímavostmi a památkami, a vytvářejí tak ideální prostředí pro nedělní rodinné výlety.

Sport

Frýdek Místek je díky své poloze často nazýván vstupní branou Beskyd a pro návštěvníky je výchozím bodem turistických tras jak v letní tak v zimní sezóně. Město samo spravuje na 17 km vybudovaných a značených cyklostezek, jejichž seznam naleznete http://www.frydekmistek.cz/cz/navstevnik/cyklotrasy/. V současné době probíhá rekonstrukce fotbalového areálu ve Stovkách, kde se od 1. listopadu 2009 hraje na moderním umělém trávníku a kromě hlavní hrací plochy jsou zde další dvě hřiště s přírodní trávou. Indoorové, tedy vnitřní sportovní vyžití zajišťuje Akvapark Olešná, který nabízí kryté i otevřené části plaveckých a rekreačních bazénů a několik vodních atrakcí pro děti. Otevírací dobu akvaparku spolu s ceníkem naleznete zde: http://www.sportplex.cz/. Ve městě je několik fitness zařízení a sportovních klubů, jejich kompletní seznam a odkaz na internetové stránky jednotlivých organizací naleznete zde: http://www.frydek-mistek.cz/cz/o-meste/sport/.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 2.6.2014
Ráda bych Vás pozvala na roadshow do Frýdku-Místku, která se koná v úterý 10. června na náměstí Svobody. Akce proběhne v rámci projektu screeningových programů na podporu boje s rakovinou. Roadshow začíná ve 14:00 a končí v 17:00, na místě budou přítomni odborníci z řad lékařů, kteří veřejnosti představí blíže screeningové programy a jejich význam pro včasné odhalení rakoviny. Odborníci budou plně k dispozici individuálním dotazům návštěvníků. Akci podporuje řada neziskových organizací zaměřených na prevenci rakoviny, jako je Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius/Ruce na prsa, Liga proto rakovině atd. Aliance žen bude mít během roadshow na místě stan, ve kterém vyškolené pracovnice nabídnou poradenství a návštěvnice si zde budou moci samy vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na zapůjčených fantomech. Více informací najdete na www.bezrakoviny.cz

Fotografie k recenzi

Frýdek-Místek
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu