Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město skla, lesů, rekreace, turistiky a řeky Bečvy. Je zasazeno mezi Javorníky a Vsetínské vrchy a patří mezi nejmladší města na Valašsku (statut udělen r. 1998). Karolinka je odvozena podle Karolininých sklářských hutí, které založil roku 1861 Salomon Reich, jehož matka se jmenovala …… Modří vědí, Karolinka. Toto malebné město, spolu s krásnou okolní krajinou, je velmi vyhledávanou turistickou oblastí a přesto poskytuje sdostatek prostoru a soukromí.

Sport

Karolinka je zejména o sportech. Letních (cyklistika, plavání, voda), zimních (lyžování, běžky a snowboarding) i celoročních (turistika, jezdectví). Skiareál Karolinka je pro rodinnou dovolenou jako stvořený. Kromě sportovnější sjezdovky je zde totiž vybudovaná „spojka“ pro rodiče s dětmi a lyžaře-začátečníky http://www.solansedlo.cz/33-karolinka. /Pokud se vydáte na přehradu, vězte, že koupání v ní je zakázáno (je zdrojem pitné vody), ale k večeru… znáte to. Pokud si budete chtít užít trošku agroturistiky a projet se na pořádných koních – zavítejte sem: http://www.rancnapaluchu.cz/.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu