Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Srdce Valašska. Tak se nazývá krásné, starobylé, horské město, dříve dřevěná valašská dědina. Leží na řece Bečvě, na úpatí Vsetínských vrchů, nedaleko Vsetína (Zlínský kraj). Nad ním se začínají rozprostírat nádherné Moravskoslezské Beskydy. Pod ním pak končí Hostýnsko-Vsetínská hornatina. Rožnov leží nedaleko hranic se Slovenskem, se kterým ho spojuje silnice do Žiliny. Zdejší skanzen - Valašské muzeum v přírodě - známé svým dřevěným městečkem, zachycuje život na Valašsku již od pol. 13. století a opravdu je na co se koukat. V poslední době se zde točilo hned několik pohádek.

Sport

Rožnov je město rekreace, turistiky a sportu. Má vybavená sportoviště, myslí při tom i na děti a příroda kolem je zkrátka úchvatná, vždyť leží na úpatí Beskyd. Proto jsou zde značené stovky kilometrů turistických cest i cyklostezek. Nejen zimní spory dominují této oblasti. Zajímavé je i převýšení při Vašich výstupech a výpravách, můžete se pustit po vrstevnicích, ale i zdolat túru ze základních 350 m n.m. do 1150 m n.m. Nejvyšší hory přesahují výšku 1300 m. Na své si přijdou i rybáři. Pstruhových vod je zde více než dost, stejně jako rybníků a přehrad. Své unavené tělo ponořte do vody http://1567.w67.wedos.net/mode.php?mod=html&record=3.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu