Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Vsetín nalezneme na Horní (neboli také Vsetínské ) Bečvě, v klíně údolí, do něhož spadají Hostýnské, Vizovické a Vsetínské vrchy. V okolí Vsetína jsou nádherné přírodní památky a útvary, které stojí za to objevovat. Tak například Bukové lesy na Malé Bystřici, Černá jedle pod Soláněm nebo Javor klen na Beskydě - obojí ve Velkých Karlovicích. Obdivovat se dají celé Javorníky, vydejte se i do Národních přírodních rezervací Pulčín-Hradisko, NPR Pulčínské skály a také NPR Razula. V tomto regionu je bezpočet přírodních památek a rezervací, vezměte si boty, kola a šup do nádherné přírody!

Sport

Pokud jste milovníci zimních sportů, doporučuji dvě běžecké magistrály – hřebenovku Javorníků a hřebenovku Vsetínských vrchů. V zimě je to tu úchvatné. Pokud preferujete sjezdové lyže, doporučuji tento areál: http://www.kohutka.cz/lyzovani-mapa-strediska. Klub Českých Turistů v okolí vyznačil bezpočet cest např. „Po skalách a skalních útvarech“. Cyklistickými trasami je tento region doslova protkán (Hornolidečská magistrála). Za zmínku rozhodně stojí i různé naučné stezky např. Javornický hřeben či Vařákovy paseky. Ať už v létě, nebo v zimě – po sportu následuje aktivní relax v bazénu či na tobogánu. Druhý den se můžete vydat na motokáry: http://www.zet-karts.cz nebo na minigolf http://www.valassko-hornovsacko.cz/cs/sport/sportovni-zarizeni/?produkt=73.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu