Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Bučovice naleznete v jihomoravském kraji v okrese Vyškov. Leží v údolí říčky Litavy (230 m n.m.), na úpatí Ždánického lesa a pro milovníky turistiky a zejména pak cykloturistiky je to učiněný ráj. Za zmínku stojí trasy do Chřibů, do 30 km vzdáleného Moravského krasu překrásnou krajinou, nebo třeba na hrad Buchlov. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Bučovic, nenechte si ujít přírodní rezervaci Hašky. Vydejte se i na blízký kopec Hradisko, kde se dochovaly pozůstatky hradu s příkopem a valy.

Sport

Bučovice jsou zejména o turistice. Ať už pěší, nebo cyklistické. Tak tedy: po úporném turistickém zápolení se zdejší krajinou, jež vřele doporučujeme, si dopřejte aktivní oddech v novém plaveckém bazénu ve Školní ulici, či vyhřívaném koupališti v Hájecké ulici, zahrajte si odpočinkově tenis či fotbal na zbrusu nových kurtech a hřišti, nebo prostě jen tak relaxujte v sauně. Kdo má rád výstupy na vrcholy, nesmí si nechat ujít Výrovou. Měří sice jen 305 m, ale výhled je tu slušný a navíc je to nejlepší místo k pouštění draků v okolí Brna vůbec.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu