Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Hlinsko v Čechách údajně založili hrnčíři. Odtud tedy jméno města. První historické zmínky o něm jsou z roku 1349. Leží v povodí řeky Chrudimky, jeho nadmořská výška je však 600 m n.m., obklopují ho Žďárské vrchy a Železné hory, je to krajina kopcovitá a převážně zalesněná – krajina Českomoravské vrchoviny.

Sport

V Hlinsku mají kryt bazén, kryté kluziště, krytá sportoviště, ale také SJEZDOVKU! Ano. A docela parádní. Překvapí vás tři lyžařské vleky, krásně upravené, zasněžované sjezdovky, dětský plácek s vlečkem, půjčovna lyží a snowboardů, parkoviště pro 300 aut. http://www.hlinsko.cz/mesto/webkamery/3 . Jinak doporučujeme důkladně prochodit či na kole projezdit tento nádherný kraj. Pokud jste vášniví milovníci golfu, jsou tu hned dvě hřiště. Ve Svratce a ve Svobodných Hamrech. Hlinsko a okolí je také proslaveno paraglidingem.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu