Jasa Archery Direct

adresa: Tyršův vrch Bohdalec 1097/1 140 00 Praha 4 – Michle
tel.: 244 401 290, 602 529 214
web: www.archery.cz, e-mail: akce@archery.cz

M-hodnocení7,0

 • Udělené hodnocení: 70

1 uživatelských hodnocení


Informace

Patříte do u nás né tak početné skupiny lukostřelců, nebo si chcete umění lukostřelby jen vyzkoušet? Jasa Archery je ideální místo pro vás. Najdete tu nejen potřebné vybavení a prostory pro tento sport, ale i kvalifikované treneréry, kteří každého začátečníka seznámí s technikou lukostřelby a dovedou k relativní samostatnosti v tomto technicky celkem náročném sportu. I zkušení střelci ale sem tam potřebují trenéry a pro ty nejlepší je tu možnost vstupu do sportovního lukostřeleckého klubu. Prostory střelnice jsou plně vybavené krytou a venkovní střelnicí, šatnou a obchodem specializovaným na luky a kuše. Celý areál je umístěn v klidném prostředí Tyršova vrchu.

Petr Vreštiak (Pit)
 • aktualizace: 20.10.2011
 • vloženo: 20.10.2011

poslat podnět redaktorovi


 • Parkoviště
 • Průměrná časová náročnost 1

Ceny a platba

 • Průměrná cena vstupu pro dospělého: 200 Kč

  Doprava a cesta

  Cesta do areálu vede od ulice Bohdalec 700 metrů lesem až na vrchol Tyršova kopce.


  Otevírací doba

  Objednávací časy:
  pondělí, středa a čtvrtek od 12:00 do 15:00
  pátek od 10:00 do 13:00.


  Recenze a hodnocení uživatelů

  • 7
   • Udělené hodnocení: 7
  • Přidáno: 20.10.2011
  Jestli vás už nudí klasické sporty jako squash nebo plavání, jako mě před časem, tak vřele doporučuji minimálně jednu návštěvu zdejší střelnice. Na první pohled se jedná o sport-nesport, kdy jen stojíte a posíláte šípy do terče, ale opak je pravdou. Po poctivé hodině na střelnici odcházíte fyzicky i duševně unaveni a následující hodina tréningu by už za moc nestála. Samozřejmě lukostřelba nemůže nahradit sporty na budování fyzické kondice, ba naopak, je více než důležité tento sport doplnit o další aktivity. Osobně jsem si oblíbil kombinaci s plaváním.

  Střelnice na Tyršově vrchu mě od začátku potěšila jak polohou uprostřed lesa, moderními prostory, vybavením a hlavně přístupem trenérů. Za poměrně nízkou hodinovou sazbu se vám trenér věnuje do té doby než pochopíte bezpečnost, princip lukostřelby a začnete pomalu budovat základní postoj. Zní to jednoduše, ale právě budování postoje a celé techniky lukostřelby je záležitost na celý život. Nemluvě o dovednosti správného soustředění. Ne nadarmo ti nejlepší lukostřelci pocházejí z klášterů, kde celé roky meditují a ladí své umění.

  Vedle zájmu trenérů mě potěšily informace a výběr luků, kdy každý potřebuje luk odpovídající tělesné konstituci. Na půjčení je jich tu dostatek, stejně jako ochraných pomůcek.
  napsat recenzi a hodnotit

  Co by vás ještě mohlo zajímat

  Kam v Praze

  Kam v Praze

  Pohybujete se zrovna v Praze a máte alespoň trochu volna? Možná Vám stránka "kam v Praze" pomůže odpovědět na otázku Co dělat v Praze. Dal ... více info...

  Moje oblíbené

  Moje uložené

  celkem

  Nahoru
  Dolů

  Vytvořit cestu