Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jeseník neboli Frývaldov leží na soutoku řeky Bělé a potoka Staříče, v České vysočině, resp. v Rychlebských horách Hrubého Jeseníku. Vrcholky kopců dosahují nadmořské výšky přes tisíc metrů nad mořem. Je to krásná oblast plná lesů, ticha a klidu, vyhlídek a nádherných, panenských, přírodních zákoutí. Ti z vás, kteří máte rádi přírodu, se vypravte za rašeliništi. Jedním z lákadel regionu jsou i Jesenické Priessnitz Lázně http://www.priessnitz.cz/cz/.

Sport

Plavat a řádit ve vodě na túrách je v Jeseníku zcela běžné. Je zde tolik přírodních jezírek, rybníků, koupališť a lomů, že na každé turistické trase nějaký minete. V zimě se vydejte na Červenohorské sedlo. Čekají vás perfektně upravené modré, červené i černé sjezdovky. Vydat se můžete i na Jeseník, Ramzovou, Karlov či Ovčárnu-Praděd. Téměř všude najdete půjčovny lyží, které se v létě mění v cykloservisy a půjčovny horských kol.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu