Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Horská osada Rejvíz leží uprostřed hlubokých lesů východně od města Jeseník. Jak osada, tak i stejnojmenná přírodní rezervace kolem osady jsou ve výšce 780-800 metrů n.m. Je to naprostý ráj pro turisty, cyklisty, běžkaře a horaly.


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 8
    • Udělené hodnocení: 8
  • Aktualizováno: 22.6.2014
  • Přidáno: 24.7.2013
Na dovolené v Jeseníkách jsme se vydali i po naučné stezce Rejvíz, auto jsme nechali ve stejnojmenné vesničce a na doporučení zdejších jsme šli po zelené vstříc Rejvízské národní přírodní památce . Ve vesničce jsme si koupili turistickou známku, zde nám paní poradila kudy jít, na co se na stezce zaměřit a čeho si všímat. :-)
Po 1,5 km lesem jsem konečně přišli ke vstupu do rezervace. Když jsme vstoupili do rezervace, jako bychom byli v jiné krajině. Bylo to sto a jedna. Stezka vedoucí k Velkému mechovému jezírku je stlučena z dřevěných prken a vypadá to moc hezky a dobře se po ní jde. Příroda v rezervaci byla opravdu nádherná. Nebyl to jen obyčejný les, kterým jsme šli od vesničky k rezervaci, ale zde bylo všechno krásně zelené a zem byla pokrytá mechem a protkána sítí potůčků. Prostě jako ve snu. U studánky jsme se osvěžili. Jen nás trochu zklamalo Velké mechové jezírko, které nebylo vůbec mechem pokryté a vypadá jako běžné jezero nebo rybník u nás doma :-)

Fotografie k recenzi

RejvízRejvízRejvízRejvízRejvízRejvíz
  • 8
    • Udělené hodnocení: 8
  • Přidáno: 17.2.2012
Vesničku či spíše horskou osadu Rejvíz tvoří malebné dřevěné domečky kolem jediné silnice. Při pohledu z auta se to tu může zdát jako zhluk udržovaných stavení u cesty, ale když zastavíte a podíváte se důkladněji, uvidíte stavitelské klenoty. Zdejší obyvatelé si po desetiletí doslova hrají s výzdobou a vzhledem dřevěných domečků, které úžasně zapadají do rázu jedinečné krajiny na vrcholu Jeseníků.

Při delším zastavení a prohození pár slov s místními, vás naplní horská pohoda a zjštění, že se dá žít i jinak než ve stresu. Pohostinnost a pozitivní vztah k životu i přírodě zažijete, když se rozhodnete v některém z místních krásných apartmámů přenocovat. Odměnou vám mimo jiné bude úžasný východ slunce, kdy čerstvé paprsky protínají alej stromů kolem silnice a dopadají na dřevěná stavení. Jistě oceníte také více času na potulování po vedlejší přírodní rezervaci Rejvíz, kde se nachází i populární Velké a Malé mechové jezírko.

Uprostřed obce Rejvíz se nalézá malé, ale příjemné muzeum tkalcovství, které vás zavede do života v horách za dávných časů, kdy patřilo tkalcovství k rozšířené formě obživy. V expozici naleznete vedle několika tkalcovských stavů i řadu drobnějších exponátů a především nevšedních informací.

Většina turistů jen profrčí kolem baráčků, zahlédnou jezírka a možná si posedí v místní vyhlášené, ale většinou plné restauraci Rejvíz. Mnohý hladovec pak končí u stánku s klobásou vedle restaurace, který mimochodem není špatný.

Pro nocující, ale ona restaurace u odbočky na jezírka představuje až kouzelné místo plné vůní, barev a lahodného piva. Dřevěná budova restaurace ukrývá pěkný salónek, výčep a prostorný sál pro početnější návštěvy turistů. Výčep je to místo, kde večer místní vedou hovory o osadě, horách a skutečně dobrém pivě. Na malovaných židlých vyřezávaných do podobizen místních štamgastů je zdejší atmosféra opravdu nezapomenutelná. Také kuchyně je tu vynikající a porce horské.
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu