Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Oblast zvaná Jeseníky začíná na západě na hranici s Orlickými horami, na severu hraničí s Polskem. Pohoří Hrubý Jeseník je po Krkonoších druhým nejvyšším pohořím na našem území a najdete tu i 1492 metrů vysoký Praděd. Ve městě Jeseník můžete navštívit proslavené lázně, určitě stojí za pozornost i staré hornické městečko Zlaté hory, kde najdete i skanzen nebo Velké Losiny s lázněmi a renesančním zámkem.

Milovníci turistiky a přírody si tu také přijdou na svoje. Jeseníky nabízejí dostatek možností k výšlapům, cykloturistice nebo i k lyžování a je fuk, jestli se radši potíte na běžkách, nebo řítíte z kopce na sjezdovkách. Navštívit můžete jeskyně Na Špičáku nebo Na Pomezí, případně si prohlédnout rašeliniště v přírodní rezervací Rejvíz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Dovolená v ČR, nejlepší místa pro dovolenou

Dovolená v ČR, nejlepší místa pro dovolenou

Kolikrát člověk ani neví, kolik krásných míst a lokalit máme v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Jaká krásná místa má doslova za humny. Pak ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu