Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Uprostřed krajiny nazývané blata s malebnými vesničkami ve stylu selského baroka vás přivítá slavné rožmberské město Soběslav. Jeho významná poloha na hranicích rožmberského panství mu přinesla mnoho výhod a jeho sláva se dodnes odráží v památkách, které jsou zde k vidění. Dva nádherné gotické kostely a věž u kostela sv. Petra a Pavla tvoří dominanty města. Z bývalého rožmberského hradu z 13. století se zachovalo jen málo. Jen hláska a zcela nově opravená palácová budova. Ta dnes slouží občanům města jako knihovna. Udělejte si chvilku čas a zajděte si ji prohlédnout. Najdete supermoderní skleněnou budovu citlivě vestavěnou do gotického hradu. Unikátní a smělý projekt je oceňován řadou uznání. V historickém centru města je zachováno několik pěkných renesančních domů, v tzv. Smrčkově a Rožmberském domě sídlí městské muzeum. Ozdobou náměstí je budova staré radnice se dvěma štíty a atmosféru starobylého náměstí podtrhuje kašna se sochou sv. Floriana. V okolí centra jsou patrné zbytky opevnění s baštou. Historickou atmosféru města výborně doplňuje přírodní rezervace Nový Rybník, která leží 500 metrů severně od centra. V parku u rybníka můžete vidět několik vzácných druhů rostlin i živočichů, projít se kolem meandrů Černovického potoka a vystoupat až k vyhlídce na vršku Vápenka.

Sport

Zatétat si můžete v místním aeroklubu: http://www.sobeslav.xf.cz/index.php?pg=main Na hokej si skočte do místní zimní stadion: http://www.spsobeslav.cz/view.php?cisloclanku=2008090002 Spartak Soběsla disponuje těmito sportovišti: tenisovou halou, víceúčelovým hřištěm, sportovní halou, fotbalovým stadionem, sokolovnou, kuželnou a házenkářským hřištěm. Více se dozvíte zde: http://www.spartaksobeslav.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu