Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Okresní město Strakonice je průmyslovým i kulturním centrem celé oblasti. V jeho historickém centru najdete řadu památek které svědčí o jeho významu a slávě. Za pozornost stojí především hrad, který byl v roce 1995 prohlášen národní kulturní památkou. Unikátní je spojení hradu se sídlem johanitského řádu. V historickém centru si všimněte renesančního kostela sv. Markéty a barokního mariánského sloupu. Místní kuriozitou je kopie brány ze starověké ho Stonehenge na břehu Otavy. Na počátku 90. let zde experimentoval s betonovými kvádry místní rodák ing. Pavel Pavel. Strakonice jsou proslavené svou průmyslovou výrobou. Textilní továrna vyráběla pro muslimský svět fézy – tradiční pokrývky hlavy. A další známá továrna vznikla z bývalé zbrojovky. Nejdříve se orientovala na výrobu kol a v roce roce 1932 začala vyrábět motorky. Zanedlouho se podnik stal největším výrobcem jednostopých vozidel v tehdejším Československu. Pokud se rádi proháníte na motorkách po silnicích, tak dobře víte, že prach z cest je nejlépe zapít strakonickým Dudákem. Tedy výborným pivem z místního pivovaru. Dudáky opravdové potkáte na proslulém místním dudáckém festivalu.

Sport

Ve Strakoncích je mnoho možností ke sportovnímu vyžití. Informace najdete na http://www.starz.strakonice.eu/hlavni-strana/. Firma spravuje následující zařízení sportovní areál Na Křemelce, sportovní areál Na Sídlišti, zimní stadion, skate park, plavecký stadion.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu