Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jméno tohoto města znají děti již od základní školy. Vždyť komu by nezůstalo v paměti revoluční zapálení a slavná vojenská tažení, která tehdy fascinovala i děsila celou Evropu. Především pro svou mimořádně výhodnou a nedostupnou polohu na vysoké skále si jej tehdy vybrali jeho zakladatelé. Právě rozmanitost terénu vytváří z dnešního Tábora kouzelné místo s neopakovatelnou atmosférou. Historické jádro je plné měšťanských domů a úzkých, zakřivených uliček. Dovedou vás na náměstí s pomníkem Jana Žižky. Zde rozhodně nevynechejte návštěvu radnice s obnoveným Husitským muzeem. Pro odvážné nadšence se otevírá i táborské podzemí. Spletitým labyrintem chodeb a sklepů obejdete celé náměstí pod zemí. Pokud dáváte přednost pohledu z výšek před podzemím, uspokojí vás výhled z jedinné zachovalé věže hradu Kotnov. Nepřehlédnutelná je i další dominanta Tábora. Je jí rybník Jordán, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě. Založen byl už v roce 1492. Město a jeho historii poznáte nejlépe, pokud do něj zavítáte během velkolepých husitských slavností. Mezinárodní festival Táborská setkání nabízí rozsáhlý a pestrý program, vrcholící kostýmovaným průvodem. Moderní Tábor je správním a kulturním centrem pro široké okolí, dopravním uzlem, domovem pro 37 tisíc obyvatel a částí rozsáhlé průmyslové aglomerace.

Sport

Město Tábor - http://www.tzmt.cz/ nabízí následující zařízení: zimní stadion, plavecký stadion, fotbalové stadiony, in line dráhu, plážový volejbal, hřiště na pentaque.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu