Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Středověké královské město nese svůj název oprávněně. Leží uprostřed rovné krajiny plné rybníků s hrázemi osázenými duby, nedaleko mokřin a meandrů řeky Blanice. Poutníky už z dálky vítá vysoká věž gotického kostela Narození Panny Marie. Na jeho vnitřní výzdobě se podílel Mikoláš Aleš. Prostorné náměstí s pravidelným čtvercovým půdorysem zdobí kašna se sochou svobody. V budově radnice na náměstí je galerie s pamětními síněmi Julia Zeyera, Františka Heritese a Mikoláše Alše. Za povšimnutí v okolí centra stojí zachovalé zbytky městského opevnění s příkopem a baštami a kamenný mostek přes mlýnský náhon se sochou sv. Jana Nepomuckého. V bývalé klasicistní synagoze z roku 1860 najdete expozici o historii města. S tradicí rybníkářství v tomto koutě Čech je již dlouho spojena Střední rybářská škola, která zde působí skoro sto let a Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický. Jejich společná výzkumná činnost přivádí do města mnoho odborníků, kteří se zde setkávají na pravidelných Vodňanských rybářských dnech.

Sport

Koupání v létě je možné v Blanici a v přírodních koupalištích ve Stožici, Truskovicích nebo Bavorově. Víceúčelová sportovní hala nabízí možnost zahrát si badminton, házenou, košíkovou, odbíjenou, sálovou kopanou, tenis. A také ubytování. www.mhvodnany.cz,

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu