Jóga, joga, yóga i yoga. První je správně, ale často najdete své oblíbené cvičení pod „poněkud nesprávným“ názvem. Jóga pochází z roku 900 před naším letopočtem a původně sloužila jako tělesná průprava asketických světců a v překladu znamená sjednocení, spojení, připoutání a ovládnutí (vlastního já a propojení s všehomírem). Jógy může být hned několik typů a druhů:
Karmajóga – cesta zaměřená na ego. Abychom byli nesobečtí a očistili svůj charakter, zklidnili mysl a vyčistili své svědomí.
Bhaktijóga – cvičení navozující a prohlubující cestu lásku a zdravou oddanost věci.
Džňánajóga – cvičení prohlubující moudrost, k níž vede cesta poznání.
Hathajóga – fyzické cvičení, které má za cíl revitalizaci těla a mysli, zaměřuje se nejen na fyzickou, ale hlavně na energetickou podstatu člověka.
Rádžajóga – neboli královská cesta je mistrná stezka duše, kde základní podmínkou je pevná vůle a přísná sebekázeň.
Kundaliníjóga – je speciální cvičení, které v člověku probudí energii kundaliní šakti. Cvičení se zaměřuje na energetická centra těla – čakry a jejich dráhy, kudy proudí životní energie.
Poslední dobou je oblíben jeden moderní „výstřelek“ zvaný bikram jóga. Je to velmi dynamické fyzické cvičení, které se praktikuje ve 42°C, 90 minut a během programu se vystřídá 26 náročných póz Hatha jógy. Velmi důležitá jsou i dýchací cvičení, na která je kladen velký důraz a neměla by být opomenuta.

Zajímá vás joga a potřebujete zjistit, kam si můžete jít ve Vašem okolí zacvičit? Právě pro tyhle případy jsem pro Vás připravil přehled míst, kam můžete na jógu vyrazit. Pokud chcete tedy zjistit, kterou jogu máte nejblíže, nechte si ji zobrazit v mapě. To je asi nejrychlejší způsob, jak zjistit, kde co je. Pokud rozkliknete podrobné informace o daném místě, kde se joga cvičí, zjistíte i kontaktní údaje a popis toho, co najdete v okolí. To se Vám zase může hodit v případech, kdy si budete chtít po józe zajít někam na chvíli posedět. Pro výběr místa, kam půjdete, Vám mohou ještě pomoci recenze a hodnocení uživatelů. Takže vybírejte a příjemnou zábavu.

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 2.9.2011
  • vloženo: 31.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Související články na téma jóga


Mapa míst, kde se cvičí jóga

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu