Skiareál Klínovec

adresa: Loučná pod Klínovcem 322
tel.: +420 731 150 456
web: klinovec.cz

M-hodnocení8,3

 • Udělené hodnocení: 83

2 uživatelských hodnocení


Informace

Je to největší lyžařský areál české strany Krušných hor. Předností tohoto kopce jsou výborné přírodní podmínky pro zimní sporty, zkrátka je tu vždycky sněhu dost. Před každou sezonou zde vždy něco postaví nebo zmodernizují. Letos zprovoznili novou lanovku místo kotvy na Přemostěné. Nahoru se tedy můžete pohodlně nechat dopravit už 4 lanovkami a 7 vleky. Na cestu dolů si můžete vybrat z 11 různě obtížných sjezdovek. Pro běžkaře upravují 30 km běžeckých tratí. Speciálně pro děti zde mají miniareál zdarma, kde si můžete nechat děti také pohlídat. Hned vedle je otevřen snowpark s mnoha překážkami Areál spolupracuje s nedalekým německým lyžařským areálem Oberwiesenthal a tak si můžete zalyžovat celkem na 27 km sjezdových tratí. K zázemí střediska patří dvě lyžařské školy, dvě půjčovny sportovního vybavení a servisy lyží, parkoviště zdarma pro 900 aut. Nechybí ani dostatek občerstvoven všeho druhu, od stánků po pizzerii.

Největší výhodou areálu je ale nastavení cen. Děcka tu jezdí do 6 let zdarma a do 16 let mají ceny zvýhodněné. Pokud si zakoupíte rodinnou pernamentku, nejste omezováni počtem dětí.

Katka Záhorková (Katka)
 • aktualizace: 6.2.2013
 • vloženo: 22.10.2011

poslat podnět redaktorovi


 • Doporučujeme
 • Dětský koutek
 • Parkoviště zdarma pro 900 aut
 • Vhodné pro děti od věku 3

Vybavení a služby

 • Dostupné jazyky: angličtina, čeština, němčina, slovenština

Ceny a platba

Sezónní celodenní jízdné: 590 Kč/ dospělí, 440 Kč/ děti.

 • Průměrná cena vstupu pro dospělého: 590 Kč

  Otevírací doba

  pondělí08:30 – 16:00
  úterý08:30 – 16:00
  středa08:30 – 16:00
  čtvrtek08:30 – 16:00
  pátek08:30 – 16:00
  sobota08:30 – 16:00
  neděle08:30 – 16:00

  Recenze a hodnocení uživatelů

  • 6
   • Udělené hodnocení: 6
  • Přidáno: 25.2.2013
  Včera jsme se vrátili z Klínovce. tak pár postřehů:
  1. Délka, tvar, rozmanitost sjezdovek: Paráda !!!!!takhle si představuji tuzemský areál pro lyžovačku.Pestrý výběr různých tratí o slušné šířce,všechny bezpečné.
  2.Úprava sjezdovek:průměr, ale bylo to z části zapříčiněné velkou várkou nového sněhu+ neustále sněžení. Za pár hodin se vyrvořily muldy což dost komplikovalo lyžování.
  3. Občerstvení. Slušný a hlavně restaurace u dojezdu dámské skvělý gulášek a neuvěřitelná rychlost a ochota perzonálu.Všude spousta stanů-Barů.
  4.Lanovky.Super.Hlavně bublina se uplatníla při neustálém sněžení.Fronty na vlek byly, ale vzhledem ke kapacité lanovek to ještě šlo vystát.
  5. Pokladny. Noční můra :-( 45 minut čekání na permici je opravdu trapárna, nedůstojná 21 století.Nebývá to běźné, ale já měj to "štěstí".
  6. SkiBUS..Mohl by jezdit častěji a hlavně NEVYNECHÁVAT. Ono neni nic moc čekat 1/2 hodiny na autobus, který nepřijede a pak ještě táhnout 2 km v lyžácích lyže do kopce:-(
  Celkově když to shrnu, tak úžasné prostředí, krásné sjezdovky ,ale servis okolo slabší průměr.Byly prázdniny, takže se hodně lidí dalo čekat všude.Kdo je však alergickej na hlučné Helmuty, ať si raději zajede někam jinam :-)
  • 9
   • Udělené hodnocení: 9
  • Aktualizováno: 6.2.2013
  • Přidáno: 6.2.2013
  Jako každý rok, ani letos nás Klínovec nezklamal. I když pršelo dva dny, sněhu bylo dost a sjezdovky byly stále upravené. Speciální poděkování posíláme panu vlekařovi z miniareálu - vleku E. S bezmeznou trpělivostí učil naše zdivočelé pětileté lyžaře nástup na vlek. Nakonec to všechna mrňata díky němu zvládla a my mu posíláme veliké DÍKY.
  napsat recenzi a hodnotit

  Co by vás ještě mohlo zajímat

  Ski areál - nejlepší lyžařská střediska ČR

  Ski areál - nejlepší lyžařská střediska ČR

  Pro lyžařské nadšence jsem připravil stránku "Ski areál a lyžařská střediska", kde najdete jednotlivé ližařské oblasti celé České republiky. Celá republika je obklopena horami, které ... více info...

  Lyžování, kam na lyže

  Lyžování, kam na lyže

  V Čechách sice nemáme žádné obří hory, ale pěkný lyžařský víkend se tu dá strávit také. Lyžování je spojeno samozřejmě především s horami a proto ... více info...

  Outdoor

  Outdoor

  Outdoor. Co je to „outdoor“? Jak již název napovídá, jedná se o to, co je venku (out) za dveřmi (door). V našem chápání je to ... více info...

  Moje oblíbené

  Moje uložené

  celkem

  Nahoru
  Dolů

  Vytvořit cestu