Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Břeclav, nádherná krajinná oblast na jihu Moravy. Leží na řece Dyji, je významným železničním uzlem, co byste kamenem dohodili (a zbytek došli) je to na hranice se Slovenskem a Rakouskem. Nachází se zde nejvýznamnější -od pravěku obývané- velkomoravské hradisko Pohansko (doporučuji k návštěvě), opuštěné v desátém století. Břeclav nese svůj název po knížeti Břetislavovi, za jehož vlády byla Břeclav centrem Moravy.

Sport

Doporučuji cestování po regionu. Břeclavští dobře znají krásy svého regionu, a proto pro Vás připravili několik stezek. Ty nejzajímavější se jmenují: Knížecí stezka, Břeclavská stezka, Poštorenská stezka, Lednická stezka, Valtická stezka, Lichtenštejnská stezka a Green Ways. O mnoho náročnější jsou však všem dobře známé „Moravské vinařské stezky“... Těch je v regionu značených přes 1200 km. To je sport trochu jiného kalibru, ale na kolech s dětmi se to při rozumné konzumaci jeví jako naprosto nejlepší volba. Pokud po ránu dáváte přednost squashi, doporučuji Lesní 10. Až budete dostatečně rozehřátí, vydejte se na „výšlap na Sirotčí hrad“. Je to nádherná zřícenina s překrásnou vyhlídkou do okolní krajiny.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu