Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nádherné jihomoravské městečko v okrese Břeclav, Mikulov, je znám především svou vinnou tradicí. A to již od dob Říma. Ano. Víno sem zavlekli Římané při svých expanzích. Nejen proto byste sem ale měli zavítat. Mikulovsko protíná 1200 km cyklostezek. Variantou ke kolu jsou pěší turistické stezky a také stezky vinařské. Po cestě je vždy nutné zastavit se v rodinných a místních sklípcích, popovídat, okoštovat, popojít do blízké vinárničky či vinotéky a opět pokoštovat. Mikulov doporučuji druhý zářijový víkend v roce, kdy se po celém městě odehrává Pálavské vinobraní.

Sport

Věnujte se pěším výletům nebo cykloturistice. Z Mikulova můžete vyrazit třeba do jeskyně Na Turoldu, na Kozí Hrádek, na Svatý kopeček, do CHKO Pálava s Pavlovskými vrchy a řekou Dyjí. Na kole i pěšky můžete za Věstonickou Venuší do nedalekých Dolních Věstonic, dále bych doporučil farmu Nový Přerov, Čs. opevnění Novosedly, termální lázně Laa an der Thaya v Rakousku, zříceninu hradu Falkenstein tamtéž a vyrazit můžete i na poněkud delší výlet do Bratislavy (90 km). Sportům všeho druhu se můžete oddávat zde: www.sportovnihalamikulov.cz, fotbálek: www.fcpalava.cz,

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu