Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Brána Moravského krasu - to je město Blansko. V létě velmi žádaná a rušná turistická lokalita. Jak již přídomek města napovídá, je opravdu vstupním portálem do nádherné oblasti Moravského krasu, který se rozkládá bezmála na 100 km2. Původně divoká pravěká osada Staré Blansko, dnes poklidné městečko Blansko, leží na pravém břehu řeky Svitavy přibližně 30 km severně od Brna. A co navštívit? Moravský kras: aneb Macochu, Kateřinskou jeskyni, jeskyni Balcarka, Sloupsko-šošůvské jeskyně, Zámek Blansko, Renesanční zámek, Dřevěný kostelík, Kostel Sv. Martina.

Sport

Veškeré sportovní aktivity, kluby a odreagování najdete na http://www.blansko.cz/mesto/sport.php. My doporučujeme: Fit klub, kde se pořádně rozhýbete, SK Eden – kolektivní sporty, kde je možné se zapojit, TJ horolezců – proč to nezkusit, Klub českých turistů – místní Vás velmi rádi vezmou na úchvatná místa. Potrápit nejen tělo ale i ducha můžete s Orlem - Jednotou Blansko, vyplavit adrenalin se sdružením „Nahoru–Dolu“, vyzvat své potomstvo v turnaji minigolfu na hřišti Minigolfových Es Blansko, nohejbal na Vás čeká v nedaleké Horní Lhotě, a konečně plavání a dovádění ve vodě – Akvapark Blansko www.sluzby-blansko.cz. Pokud chcete po náročném dni relaxovat, nechte se rozmazlit v Espritu Blansko, nebo se odreagujte na rybách u vodní nádrže Pálava, či u řek Svitavy a Punkvy.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu