Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Opava je překvapivě se svými 60 000 obyvateli až 17. největším městem České republiky. Leží na stejnojmenné řece v nadmořské výšce kolem 260 m, necelých 10 kilometrů od hranice s Polskem. Město je rodištěm zakladatele moderní genetiky J. G. Mendela, který zde studoval na gymnáziu, spisovatelka a matka lvice Elsy Joy Adamsová zde strávila dětství. Básník Petr Bezruč, který měl k městu velmi vřelý vztah, jej pro velký počet parků a ovocných sadů, které tvoří dodnes obvod historického centra města, nazval „Bílou Opavou“. Na počest básníka se zde každý rok pořádá kulturní festival Bezručova Opava.

Sport

Opava je hrdá na svou sportovní tradici a všichni pohybu-chtiví sportovci si přijdou na své. Město provozuje Městské lázně a koupaliště, od roku 2006 je přístupný outdoorový Skatepark o rozloze 900m². Mimo to je zde zimní a fotbalový stadion a víceúčelová hala. Squash a spinning: http://www.absquashcentrum.cz/, bowling: http://www.bowling-opava.cz/, minigolf a koupaliště: http://www.tsosro.cz/, střelnice: http://www.bois.cz/cz/, tenis: http://www.teniscentrumopava.cz/, lyžování http://www.skikarlov.cz/.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 5.8.2014
Hezké odpoledne,

ráda bych Vás pozvala ke zhlédnutí výstavy o Parkinsonově nemoci - "Doživotí".
Je to výstava, která otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj. Výstava je k vidění až do 17. 8. 2014 v OC Silesia v Opavě (Těšínská 2914/44). Parkinsonova choroba totiž představuje vážné onemocnění i sociální problém dneška. V současnosti se s ní potýká více než 1 milion Evropanů a průzkumy předpovídají zdvojnásobení počtu pacientů do roku 2030. Přestože se počet nemocných Parkinsonovou chorobou zvyšuje, veřejnost o ní má stále málo informací. Právě to by měla pomoci změnit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která navštíví celkem 7 měst České republiky.

Podrobnější informace o Parkinsonově chorobě, jejích projevech a metodách léčby můžete najít na www.parkinson-help.cz nebo www.iparkinson.cz.

Fotografie k recenzi

Opava
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu