Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Nespoutaná Divoká Orlice s kamenným viaduktem, husté lesy, benediktýnský klášter, malebné kopcovité podhůří Orlických hor, rekreační oblast vodní nádrže Pastviny, kousek od Žamberka a státních hranic s Polskem. Tak by se dala charakterizovat půvabná obec Klášterec nad Orlicí. Mohli bychom pokračovat romantickou turistikou, lyžováním a horolezectvím. Klášterec nalezneme u spodní vykrojené linie hraniční části s Polskem, mezi Broumovským a Javornickým výběžkem.

Sport

Cykloturistika. Kopcovitá krajina je krapet náročná, ale stojí za námahu. Na kole se můžete vydat stezkou Pěticestí. Po cestě můžete obdivovat pozůstatky Československého opevnění. Mokřady a rašeliništěm dojedeme ke kapli Navštívení Panny Marie z roku 1760. Nadmořská výška této „Kunštátské“ kaple je 1035 m n.m. Nebyly by to hory, aby se tu nedalo v zimě lyžovat. Doporučuji http://www.skizdobnice.cz/ a http://www.skiricky.cz/. V létě se pro změnu můžete koupat, sportovat a dovádět v Pastvinské přehradě.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu