Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Hlavním městem Orlickoústecka je Ústí nad Orlicí, ležící v ústí řeky Třebovky, která se zde vlévá do Tiché Orlice. Ústí je velmi živé město. Zdejší obyvatelé svůj podorlický kraj milují, jsou neustále venku, v pohybu. Proto není překvapující množství vyznačených turistických stezek v okolí a dobře přístupná zajímavá místa v přírodě – výhledy, vyhlídky, romantické skalní útvary apod. Po těchto místech Vás provedou i zbrusu nové cyklostezky o délce 40 km, zbudované v letech 7-9.

Sport

Za divácky velmi atraktivním sportem – sprintem do vrchu – se vydejte v květnu. To se zde jede tradiční "Ústecká 21" - závody automobilů do vrchu s mezinárodní účastí a statusem mistrovství republiky a Evropy. V zimě si zajeďte do Ústí na Skiinterkriterium. To je jeden z deseti mezinárodních závodů pořádaných pod hlavičkou FIS v Kanadě a EU v obřím slalomu a slalomu. Obdivovat můžete více než 200 závodníků z 20 zemí světa. Sami si můžete zasportovat v aqvaparku, kde je mimo jiné i tobogan, skluzavky, beachvolejbalový kurt, stolní tenis, vodní fotbal, spinning a další, www.tepvos.cz. Na 8 profesionálních drah Brunswick, tenisové kurty a pétanque Vás pozvu sem: www.radava.cz. Adrenalin, leteckou školu, vyhlídkové lety a para-výcvik můžete absolvovat zde: www.lkuo.cz. Minigolf si zahrajte tady: www.minigolf-uo.estranky.cz a richocet, kulečník či šipky naleznete v: www.sportcentrumvub.cz. V zimě vyrazte na lyže:www.skiricky.cz, v létě pak na kola či brusle: www.orlicko-trebovsko.cz.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu