Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Hlučín leží na úpatí Hlučínské pahorkatiny při řece Opavě asi 10 km od Ostravy, kam většina ze čtrnácti tisíc obyvatel dojíždí za prací. Město je centrem historického území Hlučínska, které bylo v 18. století součástí Německa. Krásná příroda a historické centrum města, které je městskou památkovou zónou, spolu s kulturními památkami a rekreačními možnosti v okolí zdůrazňují velký turistický potenciál oblasti. Přesto zatím potenciál. Kdo má rád trochu divočiny a kraj turistikou lehce opomenutý, nechť se vydá právě sem. Nenajdete zde profláknutá turistická střediska, o to víc vás (v dobrém slova smyslu) Hlučínsko překvapí svými přírodními krásami.

Sport

Sportovně-rekreační areál Hlučín spravuje autocamp, sportovní halu s bowlingem, solariem, saunou a s posilovnou. Otevírací doba a ceník zde: http://www.sra-hlucin.cz/. Tenis, hokej, fotbal, badminton a posilovnu najdete tady: http://www.bulyarena.cz/sportoviste/. Na golf si zajeďte do nedalekého Golf Parku http://www.golf-ostrava.cz/ nebo také sem: http://www.golfkravare.cz/. Máte rádi koně? http://ponyranc.jex.cz/. Vodní lyžování je zde: http://www.skihlucin.cz/, létání: http://www.lkza.cz/.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu