Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Mekka radioamatérů - Holice v Čechách leží v pardubickém kraji, přibližně 16 km od Pardubic. Je to - pro některé možná překvapivě - krajina rybníků (ano, v okolí je jich hned 10), nádherně malované, rovinaté krajiny a sem tam nějakého zalesněného kopečku na hezké procházky. Je tedy vhodné na turistiku i cyklistiku. Holice jsou rodištěm jednoho z našich nejznámějších cestovatelů, a světově vůbec nejproslulejšího Čecha své doby: Emila Holuba, který zde má i své muzeum, sochy, pomníky. Hezká okolní příroda, je doslova za humny, stejně tak, jako dvě velká, rivalská, naoko nesmiřitelná, krajská města: Pardubice a Hradec Králové. Pokud tedy hledáte rozmanitou dovolenou (nikoliv jen s jeleny v lese), nejen plnou cyklistiky, plavání a houbaření - Holice jsou, zdá se, naprosto ideální.

Sport

Motokros. Již 60 let (uplynulo v roce 2011) se zde jezdí závody "O štít města Holic". Nehovoříme zde ale o poli a kopečcích, ale o světovém závodišti v kotlině na Poběžovicích. Pořádají se zde nejen mistrovství republiky, ale i světové šampionáty (poprvé v roce 1963). Pokud nejste aktivní jezdci motokrosu, i tak si nenechte některý ze závodů utéci. Je to adrenalinová podívaná. Dalším sportem, za kterým do Holic a okolí jezdí zapálení sportovci z celé republiky je golf a řeč je o nedaleké Kunětické hoře http://www.gckh.cz/. Dětem s sebou vezměte brusle a kola, protože okolo hřiště vede nádherná nová asfaltová stezka s jemným povrchem pro bruslaře a cyklisty.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu