Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Slavné poutní město známé především jako rodiště svatého Jana Nepomuckého. Dodnes se dochovalo mnoho památek, pro které sem zajíždí řada turistů. Jistě nepřehlédnete barokní chrám sv. Jana Nepomuckého, který podle pověsti stojí na místě jeho rodného domu. Postaven byl podle plánů slavného barokního architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Podle jeho plánů byla také postavena slavná zelenohorská pošta a arciděkanství. Nad městem plným architektonických památek bdí na návrší Zelenohorský zámek. Ten je v naší historii nejvíce proslaven nálezem Rukopisu zelenohorského a slavným románem “Černí baroni”. Dnes je veřejnosti nepřístupný. Ve městě probíhají tradiční pouti, v červnu kulturní slavnost Nepomucké léto a historické Zelenohorské slavnosti, během prázdnin probíhá mezinárodní sochařské a řezbářské sympozium, závody historických vozidel a pivní slavnosti.

Sport

Zábavní park Nepomuk - sportovní vyžití a zábava pro celou rodinu, zoo koutek, výstava zemědělských strojů http://zabavniparknepomuk.cz/ V létě je zde otevřeno koupaliště, ke sportování slouží městská sportovné hala, tenisové kurty, fotbalové hřiště a skatepark.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu