Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Jihovýchodně od Plzně leží malé město, které se chlubí bohatou historií a řadou významných kulturních i přírodovědných památek. Starý Plzenec se původně jmenoval Plzeň a po založení nedalekého nového sídla přišel jak o významné postavení tak postupně i o jméno. Mnoho z jeho zajímavých památek najdete na 10 km dlouhé naučné stezce, která je příjemnou procházkou českou historií. Nezpapomeňte se stavit v rotundě sv. Petra, jedné z nejstarších církevních památek na našem území a na slovanském hradišti na Hůrce, které bylo svého času významným politickým centrem. Město v současnosti proslavil šumivý lahodný alkoholický nápoj. Sekt se zde vyrábí již od roku 1970.

Sport

V okolí je několik rybníků, které jsou rájem pro milovníky vodních sportů a rybaření. Vykoupat se také můžete v řece Ůslavě. V okolí je několik možností pro horolezectví. Tenis si můžete zahrát v Sedlci http://tenis-sedlec.isportsystem.cz/ Bowling - http://www.bowlingplzenec.cz/ Více sportovních možností najdete v nedaleké Plzni.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu