Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Strážnice leží na levém břehu Veličky, přibližně 15 km severovýchodně od Hodonína. Na hranici se Slovenskem je to cca 5 km, od toho také název Strážnice, jelikož měla strážit hraniční pásmo a obchodní stezky vedoucí touto oblastí. Strážnicko je rovinaté, na jihu se zvedají Bílé Karpaty s přírodními parky (Strážnické Pomoraví) a chráněnými krajinnými oblastmi, které přímo vybízejí k výletům po okolí a sahají až k samotným hranicím města. Ideální pro (cyklo)turistiku. Strážnice je městem folklóru, který zde má obrovskou tradici, na kterém si místní velmi zakládají.

Sport

Zamiřte na loď, ať už aktivně na kanoi nebo pasivně na motorový člun, či parník. http://www.bataknalodi.cz/. Toulat se můžete na kole po Bílých Karpatech http://www.bilekarpaty.cz/, tenis si zahrajte tady: http://www.tkstraznice.cz/, na pinčes můžete přijít sem: http://www.pinecstraznice.eu/, kromě toho má Strážnice i fotbalové hřiště. A teď na léto samozřejmě to nejlepší: koupaliště, tobogány, minigolf, plážový volejbal, nohejbal …. http://www.camp-straznice.cz/.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu