Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Poděbrady má v české historii velmi důležité místo. Původně mělo chránit Čechy před případnými útoky z východu. Později se zde narodil král Jiří z Poděbrad. Právě jemu je věnována expozice v místním Polabském muzeu v zámku, ale prohlédnout byste si měli i další věci. Za pozornost stojí například i nedaleké náměstí krále Jiřího.

Sport

Poděbrady jsou dost velké na to, aby se zde dokázali milovníci sportů bavit od rána do večera. A pokud byste zde přeci jenom nenašli to, co vám vyhovuje, Praha je jen pár desítek kilometrů odtud.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 30.9.2011
Poděbrady se pyšní jednou velkou předností, respektive zvláštností, která mě láká a nutí se sem v dnešní uspěchané době znovu a znovu vracet. Touto vábničkou je nehmotný, leč nepřehlédnutelný pomalý běh města. Narazíte na něj všude – auta na náměstí jezdí „třicítkou“, aniž by je k tomu vyzývalo dopravní značení, lidé se zastavují, usmívají se a klábosí (ač jsou Poděbrady městem se 14000 obyvateli, každý každého zde zná – minimálně od vidění), na hlavním a právem oblíbeném náměstí krále Jiřího se nestává, že by do Vás naráželi kvaltující „protichodci“ (jak je typické třeba pro Václavák). Proč tomu tak je? Možná proto, že se prostě v lázních odpočívá a každý domorodec i typický návštěvník – lázeňák to ví. Možná proto, že je všude plno zeleně, stromů, květin,… Na jaře v rozlehlém parku kvetou a voní magnolie, v létě Vás „dostanou“ barvy květin tvořících proslulé sluneční hodiny, na podzim je pěkný pohled na padající listí do pomalu usínajících fontán a fontánek a v zimě se dá ocenit místní muzeum, rodná síň krále Jiřího či bývalý špitál královny Kunhuty. Poděbrady mají své kouzlo, genius loci, které si mě zcela získalo a věřím, že se zde bude líbit i Vám.

Komentáře (celkem 1)

Maarcyi
Maarcyi | 22.4.2014
jedna z nejhezčím recenzí tady vůbec :) Jsem z Poděbrad a moc mě tato recenze potěšila. Jsem moc ráda, že se sem lidé vrací a líbí se jim zde. Děkuji Eliško :)
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu