Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Obec Bouzov naleznete v lesnaté Litovelské krajině na severozápadě Olomouckého okresu na úpatí jednoho z posledních kopců Drahanské vrchoviny. Vybaví se Vám spolu s pohádkou O princezně Jasněnce a létajícím ševci v podání Míši Kuklové a Honzy Potměšila. Ta patří mezi našimi nejmenšími k těm nejoblíbenějším. I díky nim je hrad Bouzov, dominanta zdejší obce, 7. nejoblíbenějším pohádkovým místem v Čechách. Ale nejsou to jen pohádky a hrad. V okolí Bouzova jsou nádherné jeskyně, farmy s koňmi, motokárové dráhy, fantastická příroda a možnost vyžití i odpočinku všeho druhu.

Sport

Koně, speleologie, horské koloběžky, závodní minikáry, plavání, turistika. To vše nabízí Bouzov. Nejhezčí je prý pohled z koňského hřbetu. Sám 20 let jezdím a je to pravda. Opravdu nádherné vyjížďky po okolí (krokem, klusem, cvalem i tryskem – kdo co rád) nabízí farma „Stáj Bouzov“. Ceny jsou naprosto úchvatné. Za vyjížďku dáte 200-300 korun. Kromě toho se můžete po okolí nechat svézt v kočáru. Novinkou je jízda ve formanském voze ("pojízdné hospodě"). Sportovní formule. To je věc v Čechách zcela ojedinělá. Minikáry se řídí nohama a brzdí se rukama (dvě ruční brzdy). Na bezmála tři čtvrtě kilometru dlouhé dráze můžete jet doslova pekelnou rychlostí. Nahoru Vás vyveze vlek. Zařádit si zde můžete i na horských koloběžkách. Pokud pojedete na dovolenou, vezměte si kola. Bouzovsko (Litovelsko) je protkáno hustou sítí cyklostezek. Koupat se můžete buď v přírodním koupališti v Lošticích, nebo v krytém bazénu ve 12 km vzdálené Mohelnici.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu