Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Na soutoku řek Bečvy a Veličky, v Moravské, resp. Bečevské bráně, leží starobylé město Hranice. Bývá milně označováno jako Hranice na Moravě. Kochat se můžete okolní krajinou Oderských vrchů a Podbeskydské pahorkatiny, údolími řek a potůčků, hustými lesy, stejně jako dávnými pohanskými či církevními památkami. Město Hranice bylo jedním z podnětů napsání knihy „Codex Gigas, neboli Ďáblovi Bible“. Příčinou byly spory o vlastnictví hraničního újezdu mezi dvěma církevními řády.

Sport

Kondičně plavat i řádit do únavy, můžete zde: http://www.aquaparkplovarnahranice.cz/. A co takhle si zalétat? Proletět se můžete Zlínem, Cessnou či Blaníkem (což je kluzák neboli větroň). http://www.aeroklubhranice.cz/. Pokud dáváte přednost fitkům a tělocvičnám, mám pro Vás pár odkazů: doporučuji www.studioblanka.cz a www.sportskotelna.cz. Jestli se Vám najednou zachce na vodu, nemusíte zoufat, protože v Hranicích existuje člověk, který Vám výbavu půjčí. Jmenuje se Radomír Gnída a telefon na tuto spolehlivou a ověřenou referenci je: 606 418 193. Pokud pojedete do Hranic v zimě, půjčovna a servis lyží a snowboardů je: www.skicentrumhranice.cz.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu