Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Týn nad Bečvou určitě všichni znáte. Minimálně jeho největší dominantu – hrad Helfštýn. Nejrozsáhlejší hradní zřícenina v ČR leží uprostřed panenské přírody a rozsáhlých lesů. Je to onen pověstný hrad – čarodějnické doupě, ve kterém věznily legendární Čarodejnice (H. Růžičková) a její dcera Černava (Y. Blanarovičová) létajícího ševce Jíru, kterého nakonec přišla vysvobodit s pomocí sluneční paní princezna Jasněnka. Helfštýn se nachází cca 4 km od Lipníku nad Bečvou.

Sport

Horolezectví, paintball pod hradem Helfštýn, aquapark Hranice, polárium Teplice nad Bečvou, motokáry v Lipníku nad Bečvou, golf v Radíkově. Udělejte si výlet k nejhlubší propasti ve střední Evropě. Zatím se jí nepodařilo ani změřit. Odborníci odhadují její hloubku až na 800 m. Hranický kras, kde se jeskyně nachází, naleznete poblíž Zbrašovských aragonitových jeskyní, kam si rozhodně dojděte, protože jsou veřejnosti přístupné. A propos, vznikají naprosto unikátním způsobem výrony podzemních minerálních vod (na rozdíl od klasických jeskyní, které se tvoří prostupem povrchových vod). V Týně doporučujeme turistiku.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu