Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Městečko je známo především jako rodiště kazatele a reformátora Mistra Jana Husa. Najdete ho asi 5 km severozápadně od Prachatic. Slavnému rodákovi byl v jeho rodném domku otevřen památník. Historické jádro je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Za povšimnutí stojí radnice z 16. století. Nedaleko města je na řece Blanici vybudována Husinecká přehrada, která patří k nejstarším v Jižních Čechách.

Sport

TJ Sokol Husinec pořádá také parkurové jezdecké závody http://www.cjf-jc.wz.cz/AKTUAL/Husinec_2006_05_067.htm

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 6
    • Udělené hodnocení: 6
  • Aktualizováno: 20.7.2013
  • Přidáno: 19.7.2013
Ten, kdo se alespoň trochu zajímá o historii našeho státu, tak by ho kroky měly zavést také do Husince, jakožto rodiště našeho jednoho z nejvýznamnějších reformátorů. Na dovolené po jižních Čechám směřovaly tímto směrem i naše kroky. Po pravdě, kdybychom se zde nezastavili, zřejmě bychom ani o nic nepřišli. Jedna skromná světnička, kde byl pouze stolek a židle, a zchátralý dvorek :-/ Ještě že vstupné bylo takové symbolické. Jen je škoda, že se to nechává tak chátrat.
Na zlepšení dojmu jsme se vydali do nedalekých 20km vzdálených Troškou proslavených Hoštic u Volyně. K vidění toho tady taky moc není, ale pořád o kapánek lepší než Husinec. Vše je na jednom místě na sobě natlačené, za 10 minut jsme opět neměli co dělat. Ale tu zastávku jsem si prostě vyfotit musela. :-)

Fotografie k recenzi

HusinecHusinecHusinecHusinecHusinecHusinecHusinecHusinec
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu