Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Pod vrcholem Libína, v kotlině obklopeném loukami a lesy se nachází zcela mimořádně zachovalé a opravené městečko. Zde opravdu získáte pocit, že se čas zastavil. Geinus loci místa vás zasáhne jen co vstoupíte do starobylého centra jednou ze zachovalých bran. Renesanční historické jádro, které je Městskou památkovou zónou od roku 1981, svírá prstenec dosud stojících městských hradeb. Za nimi najdete moderní pošumavské město. Prachatice jsou považovány za jednu ze vstupních bran do krásné a čisté šumavské přírody. Z města také pochází sv. Jan Neumann (1811-1860), který byl biskupem ve Filadelfii a stal se prvním americkým svatým.

Sport

Plavecký bazén - http://www.prachatice.cz/sport Albatros - sportovně relaxační centrum http://www.hotelalbatros.cz/ Sjezdovka Libín - http://www.sjezdovkalibin1096.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu