Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Karviná leží na hranicích s Polskem v údolí řeky Olše asi 18 km východně od Ostravy. Město má bohatou historii, ale zároveň si s sebou nese určité stigma související s těžbou uhlí a navazujícího průmyslu. Zajímavostí pro návštěvníky z Čech je celkem časté používaní místního dialektu, kdy obyvatelé hovoří tzv. po našymu. Jedná se o regionální nářečí, které vzniklo v důsledku soužití české, polské a částečně německé národnosti na Těšínském území. Dialekt nemá psanou podobu, na rozdíl od ostravského, takže až budete v Karviné a okolí, pečlivě poslouchejte a schválně jestli porozumíte tomu, co si místní obyvatelé budou říkat.

Sport

Díky silné sportovní tradici je v Karviné několik výborných sportovních klubů s pevným zázemím v podobě dobře udržovaných sportovišť. Městský fotbalový klubu Karviná provozuje Městský stadion v ulici U hřiště, stadiony Kovona a U Bažantnice a bývalé sportovní fotbalové hřiště TJ Baník ČSA. Návštěvní řád a ceník naleznete na http://www.mfkkarvina.cz. Stars Karviná provozuje komerční objekt multifunkční haly na ulici Karola Śliwky, která obsahuje zimní stadion, tenisovou halu, házenkářskou halu, krytý bazén s plaveckou učebnou a hotel. Ceník služeb dostupný na http://www.stars-karvina.cz.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu