Informace

Údoli Eggental, s na sluneční straně položenými a velice malebnými vesničkami, Deutschnofen (1350m), Eggen (1100m), Obereggen (1550m) a Petersberg (1380m) nabízí prožití dovolené ve všech variacích. Nablýskané selské dvory, vyzdobené hostince a pensiony, atraktivní hotely i pěkné appartmany, právě tak jako výtečná kuchyně a jihotyrolská pohostinnost jsou jen některými důvody proč byste měli strávit dovolenou v našem regionu.

Vesničky Deutschnofen, Obereggen, Eggen a Petersberg patří od roku 2006 k perlám Alp. Najdete zde více, nežli jen hezký pobyt. Cílem je aby se naši hosté, o dovolené vzdali auta a využili nabídky místnich přepravců a tím i přispěli k ochraně životního prostředí.


Léto

V létě je údolí Eggental rájem pro turisty, na které čekají stovky kilometrů dobře značených cest. Lehká až středně obtížné trasy vedou přes kvetoucí louky a svěží lesy. Ve skalách na Vás čekají náročné horolezecké trasy. Místní turistická kancelář pořádá 3x týdně zážitkové putování a kursy chůze s hůlkami - Nordic Walking, (účast je bezplatná). Zajímavou atrakcí je „Eggentaler Wanderbus“
údolní turistický bus, který pohodlně dopraví hosty k četným výchozím místům krásných putování a též je tam pak vyzvedne. Kdo je cyklistický fanouškem, nebo má jen tak chuť se projet na kole, je u nás též na správném místě. Dlouhé vysokohorské plochy umožňují výlety pro celé rodiny a pro milovníky golfu je v Petersbergu 18-ti jamkové golfové hřiště, tajný tip golfových hráčů.



Zima

40 km perfektně upravených sjezdovek, všech obtížnostních stupňů, na které platí jediný skipass, 300 slunečných dnů v roce na jižní straně Alp, 100% jistota sněhu, výhody nočního lyžování a sáňkování činí Obereggen a údolí Eggental jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek jižního Tyrolska. Celkem 18 moderních lanovek a vleků vyveze zimní sportovce z výšky 1 550 m do výše 2 500 m. n. m. pro běžkaře je k dispozici 100 km dobře udržovaných běžeckých stop, 4 sáňkařské dráhy, zdarma skibus a nespočetné, udržované zimní cesty pro turisty a pěší vycházky. Všechny ubytovací podniky místní turistické kaneláře Eggental jsou vzdáleny od Obereggenu pouhých 10 minut cesty autem, nebo přímo spojeny Skibusem, který je lyžaře se skipassem zdarma.


Tourismusverein
EGGENTAL/OBEREGGEN
I – 39 050 Deutschnofen
Tel.: 0039 0471 616 567
Fax.:0039 0471 616 727

info@eggental.com
www.eggental.com

Alenka Cihlářů (Ája)
  • aktualizace: 20.2.2012
  • vloženo: 20.2.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu