Informace

Top lyžařské oblasti Vás zvou do Olympijského lyžařského světa Innsbrucku.
(Olympia SkiWorld Innsbruck)


Devět lyžařských oblastí, kolem Innsbrucku, nabízí potěšení ze sjezdovek, kam Vás olympijský lyžařský svět zve na lyže i snowboardy. Olympijská přitom není jen myšlenka, Innsbrucké lyžařské oblasti jsou v pravém slova smyslu Olympiádou ověřené: na Patscherkofelu a v Axamer Lizumu bojovali v r. 1964 a 1976 nejlepší lyžaři o olympijské medaile. Celkem 80 lanovek a vleků vyváží lyžaře kolem Innsbrucku do vzdušných výšek. Sněžná děla se starají o zimní radovánky a skutečnou jistotou sněhu až do pozdního jara.

Téměř 300 km sjezdovek obsahuje lyžařské eldorado přede dveřmi Innsbrucku a na všechny platí pouze jeden skipass. Přitom se můžete odvážit hodně vysoko: v nejvyšším rakouském lyžařském místě Kühtai začínáte na 2000m n.m a dopřát si můžete pobyt ještě i o 1 000 m vyše, na Stubaiském ledovci. Innsbrucký opravdu nejprudší svah – Nordpark, leží hned nad městem, tyčí se až do „nebe“ , má Super-Pipe, která je výzvou nejen pro snowboardisty, ale i lyžaři a slunce chtiví hosté se nechávají vyvézt novou lanovkou Nordkettenbahn za potěšením z lyžování i báječného panorama hor s údolím řeky Inn.
Kdo má chuť na pohodlé obloučky a dovolenou pro celou rodinu, užije si jich nejlépe na svazích Mutterer Alm, Rangger Köpfl, Glungezer nebo Schlick 2000.

Zde máte možnost výběru skipasů mezi Innsbruck Gletscher Skipass pro lyžařské oblasti Olympia SkiWorld Innsbruck a skipasu Innsbruck Super Skipass, který umožňuje ještě lyžování v renomovaných lyžařských oblastech Kitzbühel a Arlberg. V této variantě se zvyšuje počet sjezdovek na více než 700 km a lanovek a vleků na 215. Oba skipasy mají společné, že obsahují dopravu Skibusem zdarma. Pohodlný skibus vozí hosty z innsbrucku až do března přímo do jednotlivých lyžařských oblastí.
Kdo má Club Innsbruck Card je pro něj potěšení z lyžování i výhodnější, při koupi skipasů obdrží ještě slevu. Za pozornost stojí i ostatní výhody karty Club Innsbruck Card, od slev na okružní jízdu městem až po nabídky zdarma: např. účast na večerním pochodu s loučemi/lampiony; bezplatné zaopatření dětí v lyžařských školkách Igls a Kühtai. Kartu Club Innsbruck Card Vám vystaví při přenocování, i na 1 noc, v Innsbrucku, okolních turistických obcích a host ji obdrží při jeho ubytování.

Skipas Innsbruck Gletscher Skipass stojí na 6 dní 170,- Euro pro dospělé; mládež a děti mají slevy. Cena za skipas Innsbruck Super Skipass ve variantě „5 ze 6 dní“ (3 dny Olympia SkiWorld, + 1den Kitzbühel a 1den Arlbergregion, včetně dopravy skibusem) činí 213,- Euro pro dospělou osobu..
Oba skipasy obdržíte v Innsbruck Information, Burggraben 3, Innsbruck


Tourismusverband Innsbruck und seine Feriendörfer
Burggraben 3
Austria - 6021 Innsbruck
Tel. +43-512 5356

info@innsbruck.info
www.innsbruck.info

Alenka Cihlářů (Ája)
  • aktualizace: 16.2.2012
  • vloženo: 16.2.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu