Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Pro mnohé je Bystřicko turisticky zapomenutým krajem. Ale nenechte se mýlit. Bystřice a její okolí se v roce 2010 stala držitelkou ceny Exceletní evropská destinace. Tento turistický region plnil náročné podmínky soutěže, která se zaměřuje na šetrný přístup k životnímu prostředí a trvalou udržitelnost turistického ruchu. V Bystřici a jejím okolí najdete řadu památek i příležitostí ke sportu a zábavě. Nedaleké Žďárské vrchy a romantické údolí řeky Svratky poskytují dostatek příležitostí k turistice a aktivnímu vyžití. Ve městě najdete několik architektonicky cenných staveb. Na náměstí stojí kostel sv. Vavřince ze 13. století, jehož současná podoba je výsledkem pozdně barokní přestavby. Dále jsou na náměstí k vidění mariánský sloup z roku 1727 a kašna se sochami Cyrila a Metoděje. Velmi vzácná je socha T. G. Masaryka před budovou základní školy. Autorem údajně nejhezčí sochy prezidenta je Vincenc Makovský. Tento pomník má zajímavý osud. Od roku 1938, kdy byl zhotoven, byl třikrát odstraněn a čtyřikrát instalován. Historická budova radnice dnes slouží jako muzeum.

Sport

Areál sportu - hala s umělým povrchem,horolezecká stěna, bazén, posilovna, bowling a kuželky, squash, venkovní koupaliště a ubytovna http://www.arealsportu.cz/ Lanový park Siesta - http://www.siesta-park.cz/cz/index.php Jezdecký klub Jiskra - http://www.jkjiskra.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu