Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město leží v malebné krajině Českomoravské vysočiny u řeky Sázavy. Jen v málo městech zasahuje příroda až do samého středu města. S historickým centrem sousedí park Budoucnost, který volně přechází do volné krajiny. V parku najdete dochované městské hradby. Historické centrum je vyhlášeno městskou památkovou rezervací, obdivovat zde můžete středověké, renesanční a barokní domy. Z jednoho z nich pochází rodina Karla Havlíčka, po němž nese Brod od roku 1945 své jméno. Náměstí zdobí kašna se sochou Tritona, kterou podle pověsti nechal postavit místní pekař. Chtěl tím to činem odčinit, že šidil zákazníky. Ve výklenku na štítu radnice stojí brodský Hnát. Připomíná další z místních legend o tom, jak chtěl zrádný hlásný vydat město Jihlavským. Havlíčkův Brod se chlubí dalším unikátem, je to město, které leží na Středu Evropy. Jeho přesné umístění bylo nalezeno v pozůstalosti Járy Cimrmana a dnes přímo nad ním stojí obrovský trychtýř.

Sport

Bazén se slanou vodou - http://www.tshb.cz/ Koupaliště - Zimní stadion - http://www.tshb.cz/ Sportovní areál Kotlina - squash a fitness http://www.kotlina.cz/index.php3?uniq=14da55ee37fffd&kod=13f9efb2af4159&nyni=100 Sport Studio Kučírek - squash, fitness, vířívka http://www.sportstudio.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu