Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Město leží v jižní části kraje Vysočina na skále nad říčkou Želetavkou. Pod současnou klasicistní tváří tohoto moravského městečka lze odhalit poutavou a dlouhou historii. V dobách svého největšího rozkvětu užívalo toto středověké město u brodu mnoho výsad a privilegií. Z této bohaté historie se dodnes zachovalo mnoho zajímavých památek a tak je centrum vyhlášeno městskou památkovou zónou. Město chránily hradby s branami, jejichž zbytky lze najít dodnes, a které byly vystavěny jako jedny z prvních v tomto kraji. V prostorech mezi hradbami žila také v uzavřeném ghetu židovská komunita. Stopy po jejím působení najdete v podobě židovského hřbitova, jednoho z nejstarších u nás. Dobu vlády Jana Lucemburského nám připomíná každoroční historická slavnost zvaná Barchan. Podle pověsti, ze které vychází, nechal Jan Lucemburský v péči jemnických měšťanů svou mladou manželku Elišku Přemyslovnu a sám se vydal do boje. Během války poslal své choti 4 posly se zprávami. Tento příběh je zde každoročně sehráván a lidová veselice trvá celý víkend.

Sport

Koupaliště - Víceúčelová vodní nádrž Jemnice http://www.tic.jemnice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=18

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu