Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nové Město na Moravě je asi nejvíc ze všeho proslaveno sportem. Město leží na jižním okraji Žďárských vrchů a v jeho okolí jsou výborné podmínky pro běžkaře i sjezdové lyžování. V létě se zde nabízí mnoho příležitostí pro turistiku, cykloturistiku i rybáře. Pořádají se zde také závody v orientačním běhu, triatlonu nebo horských kol. Málokomu je ale známo, že z Nového Města pochází řada významých osobností uměleckého světa. Jistě při procházce městem nepřehlédnete řadu soch a pamětních desek, které dělají z centra města malou galerii pod širým nebem. Několik soch zde má instalováno Jan Štursa nebo Vincenc Makovský. Dále se zde narodili nebo působili malíři Oldřich Blažíček a Josef Jambor. Na Vratislavově náměstí v centru města, která bylo vyhlášena městskou památkovou zónou, najdete také několik stavebních památek. Zámek, pocházející z 16. století je dnes sídlem Horácké galerie. Katolický kostel sv. Kunhuty pochází ze 14. století a je jednou z nejstarších staveb ve městě. Ve Staré radnici ze 16. století se dochovala renesanční vstupní síň a dnes zde najdete část Horáckého muzea.

Sport

Koupaliště - přírodní koupaliště Medlov - rekreační rybník 6 km od Nového Města - hotel, autokemp, občerstvení v okolí města je udržováno během sezony mnoho stezek pro běžkaře.

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu