Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Královské město Pelhřimov najdete v západní části půvabné Českomoravské vysočiny. Leží v malebné krajině, která je přímo vybízí ke strávení příjemné dovolené .Už jen samotný Pelhřimov, jehož centrum bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací, nabízí mnoho. Na rozlehlém náměstí můžete obdivovat všechny stavební styly od gotiky po funkcionalismus, vystoupat na vyhlídkovou věž a nebo se zastavit v pamětním síni Lipských. Pelhřimov je ovšem proslaven více jako hlavní město kuriozit a rekordů. Pátrání po všem nej začněte v muzeu rekordů a kuriozit, vyvětrat hlavu si potom můžete při procházce po Stezce rekordů. S dětmi určitě nevynechejte muzeum strašidel a české kutily jistě inspiruje expozice Zlaté české ručičky, kde mají všechny exponáty vyrobené ze sirek. Pokud si potřebujete po to všem na chvilku posadit do zeleně a nechat děti vyběhat, využijte dětský koutek v Děkanské zahradě, kde je kromě prolézaček a pískoviště zabaví také voliéra s papoušky a minigolf.

Sport

Lanové centrum - http://www.hotelkremesnik.cz/lanove-centrum/ Bowling - http://http://www.carovi.cz Bazén a sportovní areál - http://www.tspe.cz/bazen.php Squash - http://www.squash-vysluni.cz/ Tenis - http://www.tenisklubpelhrimov.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu