Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Polná leží na rozhraní Čech a Moravy. Její obyvatelé věnují mnoho úsilí na zachování svých architektonických památek a tato jejich péče byla oceněna udělením titulu „Historické město 2006. Co tedy je v Polné k vidění? Klešter je středověká celnice a tvoří ji soutěska, kterou musel projít dobytek, aby mohl být sečten. Polenský hrad a zámek, který se z mocenského sídla stal během času městským muzeem a sokolovnou. Děkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie je ukázkou precizní práce italských umělců. Židovské město se hřbitovem a mnoho zachovalých měšťanských domů v centru města dotváří celkovou poklidnou atmosféru města.

Sport

Městský stadion - http://www.fotbalpolna.cz/ Rekreační areál u rybníka Peklo - koupání, stolní tenis, fotbal, basketbal, volejbal, nohejbal, badminton, kuželky a koulenou, loďky a šlapadla. Pro děti jsou k dispozici prolézačky. Areál U Studánky - hřiště s umělým povrchem, skaterampa a dětský koutekhttp://www.infocentrumpolna.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=200080&id_u=1012&p1=1018

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu