Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Hledáte-li klidné, čisté, inspirující město na výlet, zamiřte na českomoravské pomezí. Pokud se zajímáte o historii a architekturu, jste na správné adrese. Budete okouzleni jeho renesanční, až pohádkovou atmosférou. Pokud zde budete chtít strávit víc svého času, objevíte svěží krajinu plnou rybníků a malých vesniček. Nejznámější dominantou města je náměstí s renesančními a barokními štíty, na jehož špičce objevíte pohádkový zámek. Celé historické centrum je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Samotná Telč leží mezi třemi rybníky. K historickému jádru těsně přiléhají dva z nich – Štěpnický a Ulický. Po jejich hrázích je vstup do renesančního centra nejpůsobivější. Nezapomenutelné zážitky vám jistě přinese pohled na Telč z vodní hladiny. Půjčovnu loděk najdete na břehu Štěpnického rybníka.

Sport

Zimní stadion - veřejné bruslení http://www.sktelc.cz/ Bike park - freestyle sporty http://www.tbc.itelc.net/index.php?option=com_content&view=article&id=50:bike-park-telc&catid=16:y&Itemid=37 Golf - http://www.golf-telc.cz/ Autoklub Motokros - http://www.motoklubtelc.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu