Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Horní Slavkov leží mezi třemi lázeňskými městy Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Pro město byly vždy důležité bohaté surovinové zdroje v jeho okolí, kromě rud jsou jím také keramické suroviny a polodrahokamy. Také poloha v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les přidává městu na turistické atraktivitě. Město vyniká řadou památek ať již ze středověku, renesance i socialistického realismu. Nejcennější památkou je gotický kostel sv. Jiří, pocházející pravděpodobně z roku 1248. Novější raritou je umělý vodní kanál „Zlatá stoka“ ze 16. století. Ve své době nemělo toto vodní dílo v Evropě obdoby. Z téže doby pochází Pluhův dům, sídlo tehdejších majitelů. Dnes je v něm otevřeno muzeum. V jeho blízkosti se můžete obdivat několika zachovalým renesančním měšťanským domům. Také nedaleko města se nachází památka z této doby, je jím městské popraviště na Šibeničním vrchu. Na nedávnou éru socialismu si můžete zavzpomínat v unikátním městském komplexu monumentálních staveb. Na Mírovém náměstí a v Dlouhé ulici, byl kromě ubytovacích kapacit vybudován kulturní dům, hotel, obchodní dům, školka a jesle.

Sport

Golf - http://www.astoria-golf.com/ http://www.golfhaje.com/ In - line dráha - v lesoparku na kraji města přírodní koupaliště - na západním okraji města

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu