Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jsou největším a nejslavnějším lázeňským městem v České republice. Leží na soutoku řek Teplé a Ohře. Podle pověsti jej založil císař Karel IV. poté co při lovu objevil termální prameny. Nejen lázeňství proslavilo Karlovy Vary daleko za hranicemi. Každoročně se stávájí dějištěm Mezinárodního filmového festivalu, kdy jej navštíví řada osobností a celebrit nejen z Čech. Karlovy Vary také reprezentují také značky jako Becherovka, sklárny Moser nebo porcelán Thun. Město je v turistické sezóně nabité k prasknutí. Kolonáda je zaplněna skupinkami turistů a pacienty popíjejícími z pohárků. Probíhá zde mnoho společenských a sportovních akcí. Většina historických budov pochází z 18. a 19. století. Určitě nevynechejte prohlídku Mlýnské kolonády, Vřídla, Sadové kolonády, muzea Jana Bechera nebo návštěvnického centra Moser. V okolí najdete mnoho procházkových okruhů. Jako cíle jsou oblíbené vycházky na rozhledny a vyhlídky. Na město je například krásný výhled z místa zvaného Jelení skok. Zde stojí socha kamzíka, který také patří k symbolům města.

Sport

golf - http://www.racingclub.cz/, http://www.golfresort.cz/ dostihové závodiště - http://www.racingclub.cz/ tenisový areál - TJ Gejzír Park, Slovenská 5 koupání - http://www.lazneiii.cz/, http://www.spa5.cz/component.php?cocode=section&seid=20, http://www.thermal.cz/ zimní stadion - http://www.hokejkv.cz/ bruslení pro veřejnost - http://www.racingclub.cz/ jezdecký klub - http://www.jkstararole.cz/, http://www.javorhory.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 17.9.2014
Putovní výstava „Doživotí“ – o Parkinsonově nemoci v Karlových Varech

Ráda bych Vás pozvala na výstavu „Doživotí“, která je od 15. 9. až do 25. 9. 2014 k vidění v OC Fontána Karlovy Vary (Chebská 370, Karlovy Vary). Tato putovní výstava otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje široké veřejnosti pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj. Parkinsonova choroba totiž představuje vážné onemocnění i sociální problém dneška. V současnosti se s ní potýká více než 1 milion Evropanů a průzkumy předpovídají zdvojnásobení počtu pacientů do roku 2030. Přestože se počet nemocných Parkinsonovou chorobou zvyšuje, veřejnost o ní má stále málo informací. Právě to by měla pomoci změnit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která navštíví celkem 7 měst České republiky.

Informační kampaň o Parkinsonově nemoci „Doživotí“ je organizována občanským sdružením Parkinson-Help o.s., jehož cílem je seznamovat veřejnost s obtížemi spojenými s Parkinsonovou nemocí a přispívat ke zkvalitnění života nemocných. Sdružení se zaměřuje především na tzv. „Young Onset“, tj. mladé pacienty, kteří onemocněli před 40. rokem života. Pacientům poskytuje poradenství v různých oblastech včetně sociální, vydává metodické listy pro ošetřující, pořádá přednášky a usiluje o medializaci témat souvisejících s Parkinsonovou nemocí.

Podrobnější informace o Parkinsonově chorobě, jejích projevech a metodách léčby můžete najít na www.parkinson-help.cz nebo www.iparkinson.cz.

Fotografie k recenzi

Karlovy Vary
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu