Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město podle pověsti založil rytíř Sebastian, který si po navratu z křížových výprav vystavěl na soutoku Ohře a Svatavy malou osadu a choval zde sokoly. Okolí Sokolova je známo hlavně díky těžbě hnědého uhlí. Typický ráz průmyslové krajiny s doly a těžebními jámami dotvořily také strojírenské závody a zpracovatelský průmysl. Dnešní město věnuje mnoho úsilí na rekultivaci svého okolí. Již dnes se můžete vykoupat v jezeru Michal, které vzniklo zaplavením stejnojmenného lomu. Na rekultivaci dalších dolů jsou nachystány projekty a tak budou postupně vznikat nové atraktivní stavby jako např. botanická zahrada, letiště, motokrosový areál. Sokolov má také bohatou historii, na kterou ve svých zdech uchovává několik památek. Známý je sokolovský zámek, kašna se sokolníkem na náměstí, historická radnice z 16. století. Z církevních staveb zmiňme kostel sv. Jakuba Většího a kapucínský klášter. Na nedalekou minulost nás upomíná Hornický dům, který dnes slouží jako dům kultury a sídlo infocentra.

Sport

Zimní stadion - krytý bazén - http://bazen.sb-sokolov.cz/uvodni-stranka.aspx městské koupaliště - Slovenská 1779, Sokolov koupaliště Michal - http://www.michal-sokolov.cz/ V okolí města je mnoho příležitostí pro lyžování - jako např. http://www.ski-bublava.cz/czech/index.htm golf - http://www.golf-sokolov.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu