Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Z Tachova to máte na německé hranice už jen 15 kilometrů. Jako mnoho dalších přihraničních měst zažívá od roku 1989 bouřlivé období, kdy se ze zapomenutého města u železné opony stává moderním spojníkem mezi střední a západní Evropou. Klasicistní Tachovský zámek stojí na místě gotického hradu z dob Přemysla Otakara II, dnes v něm sídlí městský úřad a základní umělecká škola. Nedaleko města se podařilo zachránit unikátní Windischraetzovu jízdárnu, která slouží nyní jako kulturní centrum. Tvář současného Tachova je stále poznamenaná útrapami minulých let,ale přesto je už vidět velký kus odvedené práce na jeho obnově. K příjemnému klimatu také přispívá podhůří Českého lesa.

Sport

Sportovní hala - http://www.tjslavojtc.cz/redakce/ Sportoviště Tachov - plavecký bazén a koupaliště, zimní stadion, skatepark, sjezdovka, střelnice, bowling a další http://www.sportoviste-tachov.cz/

více informací o historii, kultuře a výletech po této lokalitě najdete na našem projektu cokdykam.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu